Siren/Anons | Delinatör, Trafik Konisi, Hız Kesici, Trafik Dubası | Trafikburada.com

Siren/Anons

Bulunan kayıt: 4
% 35

SAC 1401 Siren Anons Cihazı

SAC 1401
1.773,83
977,11 + KDV
% 35

SAC 1406 Siren Anons Cihazı

SAC 1406
1.773,83
977,11 + KDV
% 11

Hoparlör

HOP100
682,00
514,39 + KDV
% 35

SAC 1100 Siren Anons Cihazı

SAC 1100
1.266,00
697,37 + KDV
Bulunan kayıt: 4
Tepe Lambası Nedir?
Tepe Lambası, polis, jandarma, itfaiye, kurtarıcı, ambulans, cenaze, eskort, yol bakım, özel güvenlik gibi araçların trafikte yol alırken fark edilmesini sağlayan uyarıcı bir aparattır. Araçların üzerine sabitlenerek hareket halinde düşmemesi sağlanır. Araçların üzerine vida ile veya yüksek tutunma özelliğine sahip mıkantıslar ile sabitlenir. İhtiyaca göre sadece ışıklı veya hem ışık hem de ses özelliklerine sahip olabilir. Ledli Tepe Lambaları; günümüzde tepe lambaları ağırlıklı olarak ledli olarak üretilmekte olup, daha güçlü ışığa ve uzun ömre sahiptir.


Tepe Lambası Çeşitleri
Uzun Tepe Lambaları, Mini Tepe Lambaları, Silindirik İkaz Lambaları, Beacon Tepe Lambaları ve Vertex Tepe Lambaları olmak üzere çeşitlere ayrılır. Uzun tip tepe lambaları araçların tavan ön bölümüne yerleştirilir. Uzunlukları araç genişliğine göre değişmekle birlikte 110 cm ile 145 cm aralığındadır. Polis, İtfaiye, Kurtarıcı, Ambulans ve Cenaze araçlarında ağırlıkla bu ürün tercih edilir. Araç tipine göre 12V veya 24V olmak üzere iki tip farklı akıma uygun üretilir. Mini tepe lambaları 30-70 cm aralığında üretilmekte olup uzun tip tepe lambaları ile birlikte veya tek başına kullanılır. Silindirik İkaz lambaları ise silindir formatında olup eski zamanlarda polis, itfaiye, ambulans araçlarında çokca kullanılmakta iken, günümüzde yerlerini yerlerini uzun tip ledli tepe lambalarına bırakmış durumdadır. Silindirik ikaz lambaları günümüzde yol bakım araçları, çöp araçları, kar küreme araçları, yol süpürme araçları gibi araçlarda kullanılmaktadır.

Beacon/Vertex Lambalar ise silindirik formda olup mıknatıslı tepe lambası olarak araç tepesine yerleştirilir. Çakmak fişinden aldığı elektrik ile çalışan Vertex lambalar, şarj özelliğine sahip olup uzun süre kendi aküsünden ilave bir elektrik kaynağına ihtiyaç duymadan çalışabilir. Cihaz üzerinde batarya durumunu gösteren göstergeler bulunur.

Türkiye’de üretim yapan tepe lambası markaları bulunmakta olup, satış sonrası hizmetler ve ürün kalitesi için bu markalar tercih edilmektedir.

Tepe Lambası Fiyatları
Malzeme ve üretim kalitesi fiyat parametresini belirlemektedir. İthal ucuz ürünler pazarda yer almakta olsa bile, kamu kurumları ve özel sektör kullanıcıları genelde yerli üretim ürünleri tercih etmektedirler. Kurtarıcı Tepe Lambası, İtfaiye Tepe Lambası gibi sürekli sahada kullanımda olan ürünlerin dayanıklı olması önem arzetmektedir.


Siren-Anons Sistemleri
Tepe lambası siren bölümü siren-anons cihazları tarafından sağlanmaktadır. Siren-anons cihazları tek başına da kullanılabilmektedir. Farklı modlarda siren sesleri sağlanabilmektedir. Tepe lambası montajı sırasında siren cihazı da bağlanarak iki cihazın senkron kullanılması sağlanır.